Profilowane wkładki ortopedyczne do butów leczą płaskostopie oraz wzmacniają zdrowe stopy. 

Płaskostopie jak sama nazwa wskazuje dotyczy wypłaszczenia stopy. Może to być wada, z która się rodzimy, ale może być ona wynikiem naszych nieświadomych działań - dużych przeciążeń. W zależności od lokalizacji opadającego łuku możemy wyróżnić 3 najczęstsze wady stóp:

Płaskostopie poprzeczne (głównie kobiety; zanik poprzecznego wysklepienia z przodu stopy, przyczynia się do tego m.in. chodzenie na szpilkach i wysokich obcasach - na przodzie stopy spiera się większość naszej masy ciała).

Płaskostopie podłużne (głównie mężczyźni; opada łuk podłużny stopy biegnący przyśrodkowo w kierunku przodostopia, najczęściej dotyka to biegaczy, pracowników fizycznych, stałych bywalców siłowni - ze względu na duże przeciążenia).

Płaskostopie poprzeczno-podłużne to 2w1 opisanych powyżej przypadków.

W obu przypadkach zostaje przywrócona prawidłowa biomechanika stopy. Dzięki temu nawet podczas intensywnego wysiłku (długotrwałe chodzenie, bieganie, zawodowi sportowcy) stopy wolniej się męczą i szybciej regenerują.

Łuki stopy są odpowiedzialne za odpowiednie rozkładanie ciężaru ciała oraz amortyzację podczas aktywności. Jeśli zbytnio je przeciążamy zaczynają opadać. Wpływa to na całą postawę naszego ciała począwszy od ustawienia kolan, bioder oraz kręgosłupa. Kiedy zaczynają "szwankować" punkty podparcia nasze ciało zaczyna kompesować i próbuje przywrócić "po swojemu" stan równowagi. Niestety często dostosowywanie się do nowych warunków wywołuje złe skutki w innych obszarach ciała. 

Wkładki profilowane powinny zaopatrzyć się m.in. osoby pracujące fizycznie, wykonujące długotrwałą pracę stojącą, wędrujące na długich dystansach z plecakiem, kobiety w zaawansowanej ciąży oraz osoby z nadwagą. Dla tych grup najbardziej odpowiednią wkładką profilaktyczną będzie miękka pełna wkładka stosowana przy płaskostopiu poprzeczno-podłużnym np. Tacco Anatomic lub Kaps Master. Nie należy rozpoczynania swojej przygody z wkładkami profilowanymi od tzw. twrdych wkładek. Stopa powinna sukcesywnie przyzwyczajać się do nowych warunków. 

Wkładki ortopedyczne

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl