Prawo do namysłu

Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje klientowi, który zawarł umowę na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa. W terminie 14 dni klient ma prawo odstąpić od umowy bez podawania przyczyny swojej rezygnacji z zakupu. Jest to tzw. prawo do namysłu, umożliwiające kupującemu zapoznanie się z towarem i rozważenie racjonalności zakupu.

To prawo nie obowiązuje w sklepach tradycyjnych gdzie klient ma możliwość sprawdzenia towaru przed zakupem. Może go przymierzyć, dotknąć, naocznie ocenić.

Złożenie oświadczenia o odstąpieniu od umowy powinno nastąpić w terminie 14 dni od daty potwierdzającej odbiór towaru. Wystarczy w tym celu wysłać maila na adres sklepu dromed.arte@gmail.com Przesyłkę można wysłać w późniejszym terminie. Sprzedawca od chwili odebrania przesyłki zwrotnej, ma obowiązek w terminie 14 dni zwrócić kupującemu pieniądze za zwrócony towar.

W przypadku kiedy kupujący podczas zakupu wybrał płatną droższą opcję dostawy, sprzedawca ma prawo oddać kupującemu tylko kwotę za najtańszą możliwą w sklepie opcję dostawy towaru, z której nie skorzystał kupujący. 

https://prawakonsumenta.uokik.gov.pl/prawo-odstapienia-od-umowy/

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl