Sztuka chodzenia wg Wiliama Scholla
Sztuka chodzenia wg Wiliama Scholla

Najnowsza wiedza z zakresu anatomii i biomechaniki przyczynia się do tworzenia coraz to wygodniejszych butów. Prawie 120 lat temu w Chicago doktor William Scholl jako młody lekarz rozpoczął swoją misję. Był ekspertem z dziedzinie anatomii. Użył całej swojej wiedzy, by podarować stopom wolność i wsparcie. Dr Scholl chciał abyśmy chodząc w jego butach odczuwali przyjemność chodzenia na boso. Sztuka chodzenia "w butach jakby bez butów" stała się dla młodego lekarza nielada wyzwaniem.  Koncentrował się on na podłożu, z którym styka się bezpośrednio stopa. Do dzisiaj idea mlodego lekarza, aby ćwiczyć stopy i je wzmacniać nie straciła na wartości.

 

czytaj całość »
Dewastacyjny wpływ szpilek

Botki Rieker 

Palce młotkowate, palce młoteczkowate oraz palce szponiaste to przyczyny noszenia za małych butów! Obuwie tzw. "do szpica" ma dewastacyjny wpływ na nasze kości i stawy, ponieważ wymusza nienaturalne i niefizjologiczne ustawienie palców. Coraz częściej przekonują się o tym coraz to młodsze klientki, które używają niewygodnego, modnego obuwia wizytowego zbyt długo w ciągu dnia. Długotrwały ucisk na kości powoduje ich deformację.

Dopasowane i wygodne buty to podstawa zdrowego chodu i dobrego samopoczucia. Zwyrodnienia palców stóp powstające wskutek długotrwałego noszenia niewygodnych butów to cena, którą płacą kobiety za bycie nieustannie modną i atrakcyjną.

 

czytaj całość »
Dr Scholl William zaczynał od drewnianych butów
    Dr Scholl William swoje pierwsze buty ortopedyczne wykonał z drewna. Były to klapki z wyrzeźbioną powierzchnią, która odwzorowywała naturalnie podniesione łuki stopy na wzór stopy idealnej. Tak wyprofilowana powierzchnia miała mobilizować do pracy mięśnie dysfunkcyjnej stopy. Podczas chodzenia stopa wykonywała ćwiczenia, które wzmacniały opadający łuk poprzeczny i łuk podłużny stopy.

Swoje odkrycie dr Scholl opatentował. Tak powstała wkładka Exercise w oparciu, o którą doktor Scholl zaczął produkować skórzane wkładki ortopedyczne. Z czasem zaadoptowano ideę wsparcia dla opadających łuków stopy w seryjnej produkcji obuwia zdrowotnego.

Cały sekret Scholla tkwi we właściwym podparciu słabych łuków stopy. Wysklepienia stopy odzyskują swoja sprawność i mogą spełniać swoje funkcje fizjologiczne. Dzięki temu buty na chore stopy poprawiają kondycję stóp. Osłabione stopy odzyskują swoją sprawność, a zdrowe stopy starzeją się wolniej. Wygodne obuwie zdrowotne pozwala utrzymać sprawność stóp o wiele dłużej.

czytaj całość »
Wkładka korytkowa i wygodne zdrowotne obuwie

Zdrowotne obuwie profilaktyczne posiada odpowiednio wymodelowaną wkładkę. Dlatego bardzo istotne jest właściwe dopasowanie odpowiedniego rozmiaru obuwia do stopy. Chodzimy w konkretnej długości buta, a nie orientacyjnym rozmiarze. Buty profilowane posiadają wkładkę, na której brzegach nie może spierać się stopa. Jej konstrukcja przypomina korytko w zagłębieniu, którego powinna schować się cała stopa. Właściwie dopasowany but będzie chronił stopę i wspierał osłabione łuki stopy.

czytaj całość »
Czy hit Scholl sandały Heaven tzw. "Jezuski" znikną z rynku?
Będąc pracownikiem koncernu Scholl obserwowałem z niedowierzaniem popularność modelu Heaven. Minimalistyczne wykończenie 15 lat temu nie było modne, a mimo to but ten co roku bił nasze rekordy sprzedaży. Od tamtego czasu zmieniło się wiele. Za moich schollowskich czasów reklamacje był czymś bardzo marginalnym. Obecnie odnoszę wrażenie, że zrobiła się na nie moda. Jest akcja, jest reakcja. 
czytaj całość »

Polecane produkty

  • promocja
New Massage Scholl klapki fakirki (granatowe) New Massage Scholl klapki fakirki (granatowe)
Producent: Scholl
Cena: 99,00 zł 119,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Berkemann Tec Pro Thordu [białe] G Berkemann Tec Pro Thordu [białe] G
Producent: Berkemann
Cena: 295,00 zł 369,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
  • promocja
Codeor UNISEX [beżowe] CUBE,  szerokie, H-K-M Codeor UNISEX [beżowe] CUBE, szerokie, H-K-M
Producent: Codeor
Cena: 148,00 zł 185,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
  • promocja
Berkemann Tec Pro Thordu [granatowy] G Berkemann Tec Pro Thordu [granatowy] G
Producent: Berkemann
Cena: 295,00 zł 369,00 zł
zobacz więcej
  • promocja
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl