Dewastacyjny wpływ szpilek
Dewastacyjny wpływ szpilek - zdrowe stopy jak o nie zadbać?

Szpilki oraz wszystkie buty ze zwężanym do szpica przodem są m.in. przyczyną powstawania haluksów. Ciasne buty oprócz zwyrodnień kostno-stawowych przyczyniają się do wielu chorób skóry stóp. Za małe buty to takie, w których paznokcie stykają się z przodem obuwia (tzw. noskiem buta). Powoduje to podrażnienia w obrębie płytki paznokciowej. Otwiera się tym samym droga zakażenia. Dużo łatwiej zarazić się wtedy grzybicą paznokci podczas kąpieli na siłowni czy basenie. 

Obuwie tzw. "do szpica" ma dewastacyjny wpływ na nasze kości i stawy, ponieważ wymusza nienaturalne i niefizjologiczne ustawienie palców. Coraz częściej przekonują się o tym coraz to młodsze klientki, które używają niewygodnego, modnego obuwia wizytowego zbyt długo w ciągu dnia. Długotrwały ucisk na kości powoduje ich deformację.

Dopasowane i wygodne buty to podstawa zdrowego chodu i dobrego samopoczucia. Zwyrodnienia palców stóp powstające wskutek długotrwałego noszenia niewygodnych butów to cena, którą płacą kobiety za bycie nieustannie modną i atrakcyjną. Palce młotkowate, palce młoteczkowate oraz palce szponiaste to przyczyny noszenia za małych butów!

Nie tylko u dzieci wraz z wiekiem rozmiary stóp ulegają zmianie. U osób dorosłych, zwłaszcza u kobiet mają na to wpływ głównie zmiany hormonalne (ciąża, menopauza). Nie może się z tym pogodzić wiele Pań, które kupują nazbyt często za małe buty. "Całe życie chodziłam w nr 37...", "Dzisiaj producenci robią coraz to mniejsze buty...". Żadna z tych Pań nie dopuszcza do siebie żadnej zmiany w budowie stopy. Wszyscy w koło są winni.

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl