Dewastacyjny wpływ szpilek

Palce młotkowate, palce młoteczkowate oraz palce szponiaste to przyczyny noszenia za małych butów! Obuwie tzw. "do szpica" ma dewastacyjny wpływ na nasze kości i stawy, ponieważ wymusza nienaturalne i niefizjologiczne ustawienie palców. Coraz częściej przekonują się o tym coraz to młodsze klientki, które używają niewygodnego, modnego obuwia wizytowego zbyt długo w ciągu dnia. Długotrwały ucisk na kości powoduje ich deformację.

Dopasowane i wygodne buty to podstawa zdrowego chodu i dobrego samopoczucia. Zwyrodnienia palców stóp powstające wskutek długotrwałego noszenia niewygodnych butów to cena, którą płacą kobiety za bycie nieustannie modną i atrakcyjną.

Nie tylko u dzieci wraz z wiekiem rozmiary stóp ulegają zmianie. U osób dorosłych, zwłaszcza u kobiet mają na to wpływ głównie zmiany hormonalne (ciąża, menopauza). Nie może się z tym pogodzić wiele Pań, które kupują nazbyt często za małe buty. "Całe życie chodziłam w nr 37...", "Dzisiaj producenci robią coraz to mniejsze buty...". Żadna z tych Pań nie dopuszcza do siebie żadnej zmiany w budowie stopy. Wszyscy w koło są winni.

Szpilki oraz wszystkie buty ze zwężanym do szpica przodem są m.in. przyczyną powstawania haluksów. Ciasne buty oprócz zwyrodnień kostno-stawowych przyczyniają się do wielu chorób skóry stóp. Za małe buty to takie, w których paznokcie stykają się z przodem obuwia (tzw. noskiem buta). Powoduje to podrażnienia w obrębie płytki paznokciowej. Otwiera się tym samym droga zakażenia. Dużo łatwiej zarazić się wtedy grzybicą paznokci podczas kąpieli na siłowni czy basenie. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl