Sztuka chodzenia wg Wiliama Scholla
Sztuka chodzenia wg Wiliama Scholla

Prawie 120 lat temu w Chicago doktor William Scholl jako młody lekarz rozpoczął swoją misję. Był ekspertem z dziedzinie anatomii. Użył całej swojej wiedzy, by podarować stopom wolność i wsparcie. Dr Scholl chciał abyśmy chodząc w jego butach odczuwali przyjemność chodzenia na boso.

 

czytaj całość »
Dewastacyjny wpływ szpilek
Dewastacyjny wpływ szpilek - zdrowe stopy jak o nie zadbać?

Obuwie tzw. "do szpica" ma dewastacyjny wpływ na nasze kości i stawy, ponieważ wymusza nienaturalne i niefizjologiczne ustawienie palców. Coraz częściej przekonują się o tym coraz to młodsze klientki, które używają niewygodnego, modnego obuwia wizytowego zbyt długo w ciągu dnia. Długotrwały ucisk na kości powoduje ich deformację. Palce młotkowate, palce młoteczkowate oraz palce szponiaste to przyczyny noszenia za małych butów!

czytaj całość »
Dr Scholl William zaczynał od drewnianych butów
Dr Scholl William zaczynał od drewnianych butów
Cały sekret Scholla tkwi we właściwym podparciu słabych łuków stopy. Wysklepienia stopy odzyskują swoja sprawność i mogą spełniać swoje funkcje fizjologiczne. Dzięki temu buty na chore stopy poprawiają kondycję stóp. Osłabione stopy odzyskują swoją sprawność, a zdrowe stopy starzeją się wolniej. Wygodne obuwie zdrowotne pozwala utrzymać sprawność stóp o wiele dłużej.
czytaj całość »
Wkładka korytkowa i wygodne zdrowotne obuwie
Wkładka korytkowa i wygodne zdrowotne obuwie

Przez jednych wkładka ta określana jest mianem korytkowej, przez innych rynienkową. Profilowane obuwie lecznicze spełnia swoją rolę pod warunkiem, że stopa jest swobodnie osadzona w zagłębieniu. Dlatego bardzo istotne jest właściwe dopasowanie rozmiaru obuwia do stopy. Znany stary krakowski szewc mawiał: "Chodzimy w bucie, a nie w rozmiarze". Ta maksyma doskonale odzwierciedla sens odpowiedniego dobrania buta.

czytaj całość »
Technologia wkładek w obuwiu Scholl
Technologia obuwie Scholl

Koncern obuwniczy Scholl stosuje różne technologie wkładek, które mają spełniać w obuwiu określone funkcje.

Adapta Bioprint - Bioprint to najnowsza technologia opracowana przez ekspertów Scholl na bazie znanej i cenionej podeszwy typu Adapta, przy wykorzystaniu najnowszych osiągnięć w dziedzinie biomechaniki. Ulepszony kształt, idealnie dopasowany do anatomii stopy, zapewnia jej naturalne działanie oraz komfort, wspierając stopy w czasie chodzenia. Specjalnie zaprojektowany łuk, podwyższenie podeszwy, a także stabilna miska pod piętę powodują, iż stopa idealnie przylega do podeszwy, przez co ciężar ciała jest odpowiednio rozłożony.

 

Memory Cushion - Wkładka równomiernie rozkłada ciężar stopy, utrzymuje ją we właściwym kształcie, zapewnia amortyzację i łagodzi nacisk na delikatne części stopy. Po zdjęciu butów wraca do swojego pierwotnego kształtu, co zapewnia właściwe ułożenie stóp za każdym razem.

 

Excercise - Wykonana z drewna podeszwa to ekwiwalent siłowni dla każdej części stopy. Specjalny kształt zmusza mięśnie stopy do nieustannego ćwiczenia, rozgrzewa je i poprawia krążenie. Zapewnia nogom zdrowie    i dobry wygląd.

 

Back Guard - Specjalnie ukształtowana wkładka zapobiega bólom krzyża, absorbując wstrząsy towarzyszące chodzeniu. Działa nie tylko na piętę, ale na całą powierzchnię stopy.

 

Gelactiv - Stworzona, by zapewnić wzmożoną podporę stopy, zwłaszcza pod piętą i palcami. Elastyczny, wspomagający żel w podeszwie amortyzuje wszelkie wstrząsy towarzyszące chodzeniu. Odpręża stopy przez cały dzień.

 

Massage - Zwalcza zmęczenie i regeneruje stopy w marszu. Karbowana podeszwa umożliwia cyrkulację powietrza, chłodząc stopy i utrzymując je w suchości przez cały dzień.

 

Removable - Wyjmowana wkładka Removable jest przygotowana na wszystko - możesz ją wyjąć z obuwia i zastąpić swoją indywidualną wkładką ortopedyczną.

 

Soft step - Budowa wkładki przypomina strukturę plastra miodu. Reaguje na każdy ruch stopy, zapewniając jej najwyższą wygodę. Przepływ powietrza pomiędzy wyższymi warstwami pomaga stopom oddychać.

 

Aquajets - Woda przenika przez wkładkę, wydostając się poprzez boki, piętę i podeszwę, pozostawiając stopy suche i świeże. Antypoślizgowa podeszwa zwiększa bezpieczeństwo. Wkładka w całości antybakteryjna.

Dlaczego wygodne buty Scholl oferują tyle korzyści?

Jakie powinny być wygodne buty? Co zrobić, by stopy mniej się w nich męczyły? Jak połączyć wiedzę medyczną z rzemiosłem szewskim? Dr Scholl marzył o wyprodukowaniu butów, które zadowoliłyby każdego... Jego wiedzę i starania najkrócej można zawrzeć w poniższych sformułowaniach: 

BUTY SCHOLL STABILIZACJA I PODPARCIE ŁUKÓW STOPY

Dzięki zagłębieniu w okolicach pięty uzyskujemy właściwą stabilizację w momencie zetknięcia pięty z podłożem. Często stopy mają tendencję do uciekania na boki, a to powoduje powstawanie przeciążeń w kolanach i plecach. Profile w przykładowych modelach Scholl Heaven czy Scholl Air Bag, które posiadają wkładkę Adapta Bioprint dodatkowo podtrzymują opadające łuki stopy. Nie musisz nosić wkładek ortopedycznych by Twoje stopy odzyskały pełną sprawność i witalność.

BUTY SCHOLL AMORTYZACJA CHRONIĄ KOLANA I KRĘGOSŁUP

Materiały z jakich są wykonane buty zdrowotne Scholla amortyzują stawiane kroki zwłaszcza po twardym podłożu. Specjalistyczne buty medyczne Scholl Clog Back Guard dla służby zdrowia są tego najlepszym przykładem. Korkowe podeszwy w większości modeli również doskonale amortyzują i rozpraszają wstrząsy. Tym samym redukują zmęczenie i pomagają chronić kolana i kręgosłup.

BUTY SCHOLLA TO RÓŻNA TĘGOŚĆ I DOPASOWANIE

Możliwość regulacji pasków za pomocą klamer i rzepów w większości wzorów obuwie Scholla pozwala dostosować buta do własnych indywidualnych potrzeb. Nie musisz się już martwić o wygodę. Buty są produkowane w różnych tęgościach (E, F, G). Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, nieważne czy będzie to wysokie podbicie, wąska czy szeroka stopa. 


BUTY SCHOLL ŁAGODNE DLA HALLUKSÓW

Halluksy można skorygować jedynie operacyjne. Jednak streczowe, rozciągliwe elementy buta, odpowiednia tęgość i łagodne materiały takie jak miękka skóra pomagają redukować ból i niewygodę towarzyszącą halluksom. Przykładowo klapki na haluksy mają elastyczne elementy wkomponowane z boku buta, które się rozciągają i dostosowują do wystającej kości stopy.

 

BUTY SCHOLL ANTYPOŚLIZGOWE

Trudnościeralne i antypoślizgowe podeszwy w specjalistycznym obuwiu zawodowym np. Scholl Clog Supercomfort wykonane są z wysokogatunkowych materiałów i posiadają odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa.     

Czy hit Scholl sandały Heaven tzw. "Jezuski" znikną z rynku?
Będąc pracownikiem koncernu Scholl obserwowałem z niedowierzaniem popularność modelu Heaven. Minimalistyczne wykończenie 15 lat temu nie było modne, a mimo to but ten co roku bił nasze rekordy sprzedaży. Od tamtego czasu zmieniło się wiele. Za moich schollowskich czasów reklamacje był czymś bardzo marginalnym. Obecnie odnoszę wrażenie, że zrobiła się na nie moda. Jest akcja, jest reakcja. 
czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl