Dr Scholl William zaczynał od drewnianych butów
Dr Scholl William zaczynał od drewnianych butów
Dr Scholl William swoje pierwsze buty ortopedyczne wykonał z drewna. Były to klapki z wyrzeźbioną powierzchnią, która odwzorowywała naturalnie podniesione łuki stopy na wzór stopy idealnej. Tak wyprofilowana powierzchnia miała mobilizować do pracy mięśnie dysfunkcyjnej stopy. Podczas chodzenia stopa wykonywała ćwiczenia, które wzmacniały opadający łuk poprzeczny i łuk podłużny stopy. 

Swoje odkrycie dr Scholl opatentował. Tak powstała wkładka Exercise w oparciu, o którą doktor Scholl zaczął produkować skórzane wkładki ortopedyczne. Z czasem zaadoptowano ideę wsparcia dla opadających łuków stopy w seryjnej produkcji obuwia zdrowotnego. 

Cały sekret Scholla tkwi we właściwym podparciu słabych łuków stopy. Wysklepienia stopy odzyskują swoja sprawność i mogą spełniać swoje funkcje fizjologiczne. Dzięki temu buty na chore stopy poprawiają kondycję stóp. Osłabione stopy odzyskują swoją sprawność, a zdrowe stopy starzeją się wolniej. Wygodne obuwie zdrowotne pozwala utrzymać sprawność stóp o wiele dłużej. 

Pomysł doktora Scholla został wykorzystany przez innych producentów obuwia. Początkowo buty lecznicze Scholla miały pomagać tylko osobom chorym. Kiedy jednak zauważono pozytywny wpływ na zdrowie i kondycję kończyn dolnych i całego organizmu, określenie b uty zdrowotne weszło przebojem do potocznego języka.

Ze względu na wyższy koszt produkcji buty zdrowotne Scholl są droższe od zwykłych butów. Warto jednak zatroszczyć się o swoje zdrowie i kupić "na spróbowanie" choćby najtańsze klapki Scholla z profilem. Dr Scholl często powtarzał, że: "dobre samopoczucie zaczyna się od stóp". Proszę nie wierzcie mu na słowo... sprawdźcie i wyróbcie sobie własną opinię!
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl